معاد جسمانی در قرآن و عهدین ؛ مقالات علوم قرآن و حدیث


معاد جسمانی در قرآن و عهدین ؛ مقالات علوم قرآن و حدیث-در حال بارگذاری
۲۹ مهر ۱۳۹۷
PDF
500 K
35
رایگان

معاد جسمانی در قرآن و عهدین

نویسندگان: عنایت‌ الله شریفی؛ محمدحسین خوانین‌ زاده؛ علیرضا انصاری‌ منش

معارف نت : معاد جسمانی در قرآن و عهدین

نحوه تبیین معاد جسمانی در آیات قرآن کریم و فقرات کتاب مقدس، در مواردی مشابه و در مواردی با هم تفاوت دارد. تأکید بر بدنی بودن رستاخیز و عود همان بدن از خاک، از شاخصه‌های معاد جسمانی در آیات قرآن کریم و عبارات کتاب مقدس است.

چکیده

اعتقاد به معاد و بازگشت انسان، فطری و همزاد با خلقت بشربوده است و در طول تاریخ، زندگی و فعالیت انسان را تحت تأثیر خود قرار داده است. ادیان آسمانی نیز این اعتقاد بشر را تأیید و تأکید کرده‌اند. اما این بازگشت با چه کیفیتی در مقوله معاد جسمانی قرار می‌گیرد که در آموزه‌های ادیان سه‌گانه به صور گوناگونی تبیین شده است. کیفیت معاد و بازگشت انسان در ادیان آسمانی اسلام، مسیحیت و یهود به‌صورت جسمانی عنصری و ترابی می‌باشد. نحوه تبیین معاد جسمانی در آیات قرآن کریم و فقرات کتاب مقدس، در مواردی مشابه و در مواردی با هم تفاوت دارد.تأکید بر بدنی بودن رستاخیز و عود همان بدن از خاک، از شاخصه‌های معاد جسمانی در آیات قرآن کریم و عبارات کتاب مقدس است. گستردگی و شمول این آموزه در آیات قرآن کریم و عبارات کتاب مقدس با تفاوت‌هایی همراه است. سخن گفتن اعضا و جمادات، حشر حیوانات، عینیت بدن اخروی با بدن دنیوی، سرنوشت جسمانی بشر از موارد اختلاف معاد جسمانی در قرآن و عهدین است.موارد اشتراک قرآن و کتب عهدین نیز متعدد است.

واژگان کلیدیمعاد جسمانی، قرآن، کتاب مقدس

مشخصات مقاله معاد جسمانی از منظر قرآن و عهدین:

سال انتشار: ۱۳۹۴ ؛ سطح مقاله: علمی ترویجی

موضوع محوری مقاله: معاد جسمانی در قرآن و کتاب مقدس

مقالات مشابه با مضوع معاد و عهدین:

بررسی تطبیقی معاد در کتب اوستا، عهدین، تلمود و قرآن کریم با تاکید بر اوصاف و ویژگی‌های بهشت

بررسی تفسیری مراحل اماته و احیاء مبتنی بر آیه ۱۱ سوره غافر

اقناع مخاطب در قرآن پیرامون مسئله معاد

بررسی تطبیقی معاد در قرآن و عهدین

بررسی حل تعارض آیات تجسم اعمال

 راهنمای خرید:
  پس از خرید محصولات، لینک دانلود فایل‌ خریداری شده بلافاصله بعد از پرداخت اینترنتی وجه، در صفحه همان محصول نمایش داده خواهد شد.  همچنین لینک دانلود محصول به ایمیل کاربر ارسال خواهد شد؛ در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید. در بخش «تماس با ما» راه های ارتباطی با مدیریت پایگاه ذکر شده است .