انتشارات رزا : معرفی ناشر، حوزه­ فعالیت­ها، ارتباط با ناشر

مشخصات محصول
قیمت: 0تومان
تاریخ انتشار: 01 فروردین 1398
دسته بندی:

انتشارات رزا : معرفی ناشر، حوزه­ فعالیت­ها، ارتباط با ناشر معارف نت | پایگاه دانلود مقالات علوم قرآن و حدیث

انتشارات رزا

* معرفی ناشر:

انتشارات رزا با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره پروانه نشر ۱۳۸۲۱ و مدیریت سرکار خانم فریبا رئیسی در حوزه چاپ کتاب فعالیت می­ کند.

کلیه امور چاپ از سوی این ناشر براساس قوانین نشر آثار علمی انجام می ­پذیرد.

همه آثار پس از اخذ شابک(شماره استاندارد بین‌المللی کتاب) و فیپا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با اخذ مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارائه تعهد این ناشر نسبت به حفظ حقوق مادی و معنوی مولف منتشر خواهند شد.

 

* حوزه­ فعالیت­ها:

این ناشر در حوزه کتاب های دینی و مذهبی، رشته الهیات و معارف اسلامی(کلیه گرایش‌ها از جمله: علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی و…)، علوم تربیتی و روانشناسی، کلیه گرایش‌های رشته حقوق، ادبیات داستانی، کودک و نوجوان و… انجام فعالیت می­ کند.

کلیه امور چاپ کتاب از جمله: تایپ، صفحه آرایی (word و indesignویراستاری (در صورت نیاز)، طرح جلد ساده و پیشرفته، اخذ شناسه فیپا از کتابخانه‌ ملی و اخذ شابک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چاپ و صحافی  توسط تیم تخصصی ناشر و ضمن مشاوره با صاحب اثر انجام می­ شود.

انتشارات رزا مفتخر است که آثار فرهیختگان و نویسندگان گرامی را با «بهترین کیفیت»؛ «کمترین زمان» و «پایین ترین هزینه» به چاپ برساند.

 

تسهیلات انتشارات رزا برای دانشجویان، مؤلفین و فرهیختگان:

انتشارات رزا در نظر دارد جهت حمایت از دانشجویان، مؤلفان و فرهیختگان گرامی، تسهیلات ویژه ­ای جهت چاپ کتاب عرضه نماید، در ادامه به برخی از این تسهیلات اشاره می شود:

 

* چاپ آثار فرهیختگان بدون دریافت حق النشر 

این ناشر در نظر دارد در راستای حمایت از مولفان کتاب و ادای نذر فرهنگی خود، تمامی خدمات امور اداری(اخذ مجوز) مربوط به چاپ کتاب را برای مولفین ( طلاب، دانشجویان، فرهنگیان واساتید) بدون دریافت وجه به صورت رایگان انجام دهد.( البته این نذر متعلق به ۵۰ عنوان کتاب بوده که تاکنون ۴۰ عنوان دریافت شده).

 

* دریافت هزینه ­های نشر بصورت اقساط

از جمله تسهیلاتی که نشر رزا برای فرهیختگان و مؤلفان محترم در نظر گرفته است پرداخت هزینه چاپ طی ۲ تا ۳ قسط است:

پرداخت قسط اول: پس از ارسال و تأیید فایل صفحه‌آرایی شده.

قسط دوم: پس از اتمام طراحی جلد کتاب.

قسط سوم: زمان چاپ کتاب.

برآورد هزینه های چاپ کتاب در انتشارات رزا

برای برآورد هزینه کل چاپ یک کتاب باید چند پارامتر را در نظر گرفت.

برای براورد هزینه نهایی کتاب شما، ما باید اطلاعاتی از کتاب شما داشته باشیم که میتوانید از طریق ایمیل مشخصات کتاب را ارسال کرده ویا اطلاعات را از طریق بخش پایین این سایت تکمیل کنید.

پس ابتدا اطلاعات زیر را برای ما ایمیل نمایید یا از طریق وب سایت «معارف نت» تا امکان تعیین دقیق هزینه برای ما وجود داشته باشد:

 

  1. تعداد صفحات کتاب

در مرحله اول باید مشخص شود که کتاب شما و یا پایان نامه ای که مؤلف قصد چاپ آن را دارد چند صفحه است. هرچند قطعاً بعد از ویراستاری و صفحه­ آرایی تعداد صفحات تغییر خواهد کرد اما ما به طور تقریبی این اختلاف صفحات را تخمین زده و براین اساس تعرفه چاپ را مشخص می­ شود.

 

  1. قطع کتاب

قطع کتاب در واقع اندازه کتاب است که معمولاً در سه قطع «وزیری ، رقعی و رحلی» متداول است.

انتخاب قطع کتاب با ناشر است که براساس محتوای کتاب و تعداد صفحات قطع را مشخص انتخاب می­شود. به عنوان مثال برای کتاب­هایی که در بردارنده جدول و نمودار است قطع وزیری یا همان قطع کتاب­های دانشگاهی مناسب است؛ زیرا پیوستگی مطالب را حفظ می­ کند.

در کتاب­هایی با تعداد صفحات کمتر از ۱۰۰ صفحه، قطع رقعی پیشنهاد می ­شود.

براساس قطع انتخابی هزینه چاپ تفاوت می‌کند.

 

  1. تیراژ کتاب

فاکتور دیگری که در تعیین تعرفه چاپ از اهمیت بالایی برخوردار است «شمارگان» یا همان «تیراژ کتاب» است یعنی شما قصد دارید چند نسخه از کتاب خود را به چاپ برسانید که این رقم می تواند از ۱ نسخه تا تیراژ  چند هزارتایی باشد. چنانچه مولف حتی یک جلد هم درخواست داشته باشد تقدیم می گردد و از این بابت هیچ محدودیت قانونی و حقوقی وجود ندارد. 

نکته حایز اهمیت اینکه به هر تعداد( حتی یک جلد یا ۲۰ یا ۱۰۰ جلد) که کتابتان را چاپ کنید در شناسنامه کتاب تیراژ  ۱۰۰۰ جلد درج می‌شود.

در چاپ های کمتر از ۲۰۰ جلد ، چاپ دیجیتال انجام می‌شود و در چاپ های ۱۰۰۰ جلدی از چاپ افست استفاده می‌شود. که در چاپ افست به دلیل اینکه باید از متن فیلم و زینک تهیه شود که حداقل سرمایه ۲-۳ میلیونی نیاز است.

البته توصیه می ­شود چنانچه صرفا برای کسب امتیازات دکتری و یا تقویت رزومه خود قصد چاپ دارید ۲۰ -۳۰ جلد کفایت می ­کند.

 

  1. ارسال کتاب چاپ شده برای مؤلف

پس از اخذ مجوزهای لازم و چاپ کتاب، مؤلف مشخص می­ نماید که از طریق کدام یک از روش های زیر کتاب خود را تحویل می­ گیرید:

  1. تحویل کتب چاپ شده با پیک (ویژه تهرانی ها)
  2. تحویل کتب چاپ شده با پست پیشتاز (ویژه شهرستانی ها)
  3. تحویل کتب چاپ شده با تیپاکس (ویژه شهرستانی ها)

در هر سه مورد به طور تقریبی برای ۳۰ جلد از کتاب ۱۵۰ صفحه ­ای بین ۱۵-۳۰ هزار تومان هزینه تحویل است. که نهایتا ظرف ۴۸ ساعت برای مؤلف ارسال می ­گردد.

 

مراحل چاپ کتاب توسط انتشارات رزا

چاپ کتاب و تبدیل پایان­ نامه به کتاب در شش مرحله انجام می­ شود:

مولفین گرامی می­توانند آثار خود را به صورت فایل word از طریق سایت ارسال کنند و یا چنانچه بصورت دست نوشته است به دفتر انتشارات ارسال نمایند.

 

۱- بررسی فایل pdf جهت داوری آثار

در بررسی اولیه، فایل word آثار مولفین توسط داوران و کارشناسان مربوطه بررسی شده و نتیجه داوری ظرف مدت ۷-۱۰ روز به اطلاع مولفین خواهد رسید و در صورتی که قابلیت چاپ داشته باشد وارد پروسه بعدی خواهیم شد و چنانچه از نظر ویراستاری و یا محتوایی نیاز به تغییر و اصلاح داشته باشد به مولف و یا ویراستار ارجاع داده می ­شود.

در مواردی که متن کتاب به صورت دست‌نویس است، متن خام مورد بررسی قرار می ­گیرد.

 

۲- دریافت فایل word جهت صفحه آرایی

پس از ارزیابی اولیه و تایید اثر، فایل word جهت «صفحه آرایی» دریافت می‌گردد.

انتشارات رزا برخلاف سایر ناشران حتی در صفحه آرایی و انتخاب سرصفحه نیز به مولفان حق انتخاب می‌دهد و تا زمانی که طرح های ابتکاری سرصفحه و صفحات آغازین کتاب مورد پسند مولفان قرار نگیرد مجددا نظر نویسنده به صفحه آرا انتقال داده می‌شود.

علت حساسیت نشر رزا بر صفحه آرایی منظم و شکیل از این جهت است که اعتقاد داریم همان ‌گونه که طرح جلد آیینه بیرونی کتاب است و در جذب مخاطب نقش دارد انتخاب درست فونت، سایز و حتی هماهنگی طرح سرصفحه با موضوع کتاب بسیار در زیبا‌سازی متن موثر است و تاثیر آن در جذب خواننده کمتر از طرح جلد نخواهد بود.

 

۳- ارسال اثر به کتابخانه ملی جهت دریافت فیپا

پس از تایید و چک نهایی فایل صفحه آرایی شده و اخذ شماره شابک ۱۳ رقمی از خانه کتاب توسط ناشر، فایل صفحه آرایی شده کتاب به همراه شماره شابک، جهت دریافت فیپا به کتابخانه ملی ارسال می‌شود.

معمولا در بازه‌ی زمانی ۱۰-۱۴ روز فیپای کتاب توسط کتابخانه ملی صادر می‌گردد.

 

۴- طراحی جلد کتاب

تا صدور فیپا فرصت لازم جهت طراحی جلد فراهم است که طراحان حرفه‌ای و متخصص پس از مطالعه بخش‌هایی از کتاب اقدام به طراحی می‌کنند. انتشارات رزا برای مؤلفین این شرایط ویژه را نیز لحاظ کرده است که تا ۲ مرتبه امکان تغییر طرح جلد را داشته باشند بدون اینکه مبلغی مازاد جهت انجام آن دریافت گردد. در واقع طراحی جلد بصورت پیشرفته انجام می‌گیرد اما هزینه طراحی ساده دریافت می‌شود.

 

۵- دریافت مجوز چاپ

پس از آماده­ سازی فایل کتاب، طرح جلد و دریافت فیپا، این انتشارات جهت دریافت مجوز چاپ که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌گردد اقدام می­نماید. مدت زمان صدور مجوز چاپ بسته به موضوع کتاب از ۱-۶۰ روز متغیر است.

 

۴- دریافت مجوز پخش (اعلام وصول)

آخرین مرحله، دریافت مجوز پخش(اعلام وصول) است. که توسط وزارت  فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌گردد. مجوز پخش ظرف مدت ۲ روز صادر شده و دریافت این مجوز برای پخش کتاب ضروری است چرا که عملاً پخش کتاب بدون مجوز غیر قانونی بوده و در صورت مشاهده، کتاب‌های توزیع شده از کتابفروشی‌ها جمع آوری می‌گردد.

 

ارتباط با انتشارات رزا:

برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

آدرس دفتر مرکزی(تهران): مهرآباد جنوبی، خیابان شمشیری، خیابان تفرش غربی، کوچه اسلامی، پلاک ۲۵

شماره تماس : ۰۹۱۲۹۲۱۱۷۵۶

ایمیل : publicationbook20@gmail.com            

 

مولفین گرامی می­ توانند آثار خود را به صورت فایل word از طریق وب سایت معارف نت ارسال کنند و یا چنانچه بصورت دست نوشته است به دفتر انتشارات ارسال نمایند.

برای ارسال فایل از طریق وب سایت، بخش «درخواست تحقیق» اقدام نمایید.

 

انتشارات رزا : معرفی ناشر، حوزه­ فعالیت­ها، ارتباط با ناشر

برچسبها:

انشارات رزا, نشر رزا, چاپ کتاب, نشر کتاب, مراحل چاپ کتاب, نحوه چاپ کتاب, تبدیل پایان نامه به کتاب

دانلود رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه مقالات رشته علوم قرآن و حدیث